Usługi i przemysł

Ekologiczne odświeżacze powietrza

Każdy z nas lubi przebywać w wywietrzonych pomieszczeniach, gdzie unosi się przyjemny zapach. Jednak w domu ciężko jest utrzymać taki stan, ponieważ gotujemy, posiadamy zwierzęta domowe czy też mamy pełen kosz śmieci, które wpływają na unoszący się zapach. Kolejnym pomieszczeniem, gdzie można mieć problem z utrzymaniem świeżego zapachu jest toaleta. W tych miejscach najlepiej stosować odpowiednie odświeżacze.

Wybór najlepszego odświeżacza powietrza

ekologiczny odświeżacz powietrzaNajlepszym sposobem na utrzymanie czystości i ładnego zapachu w pomieszczeniach, jest ich regularne sprzątanie. Dostępne detergenty czyszczące mają często intensywny zapach, który utrzymuje się przez jakiś czas, więc mogą być pomocne. Jednak taki efekt utrzymuje się maksymalnie do kilku godzin, a przecież nikt nie sprząta mieszkania codziennie. Dobrym pomysłem na utrzymanie przyjemnego zapachu w salonie, kuchni czy toalecie, jest ekologiczny odświeżacz powietrza. Jest to produkt dostępny na rynku już od wielu lat i bardzo często goszczący w naszych domach. Znajdziemy go niemalże w każdym sklepie gospodarczym lub z detergentami. W sprzedaży znajdziemy odświeżacze w formie świec, kostek żelowych czy aerozolów. Każdy z nich ma określoną trwałość i po pewnym czasie musi być wymieniony na nowy, jeżeli chcemy zachować świeży zapach. Odświeżacze w postaci spray’ów mogą być klasyczne manualne lub elektryczne zasilane na baterie. W kwestii zapachu mogą one być syntetyczne lub ekologiczne. Naturalne zapachy są znacznie lepsze, gdyż nie uczulają i nie są zbyt drażniące. Ich skład opiera się na wyciągach roślinnych i owocowych, które równie długo się utrzymują w powietrzu, co sztuczne zapachy. W wyborze najlepszego odświeżacza, powinniśmy się kierować pomieszczeniem w jakim będzie on użytkowany, ponieważ zapachy mogą być słodkie, świeże, kwiatowe czy owocowe. Celem odświeżacza, jest maskowanie nieprzyjemnych zapachów, które często się pojawiają w każdym domu. Może to być woń z kosza na śmieci, dym papierosowy, zapach zwierząt czy zabrudzonej toalety.

Dobry odświeżacz powinien sobie poradzić z każdym przykrym zapachem i długo utrzymywać świeżość. Jeżeli chcemy, aby zapach na stałe się unosił w powietrzu, to najlepiej wybrać elektryczny model, ponieważ sam będzie dozował dawkę zapachu w określonych odstępach czasu. Jeżeli natomiast chcemy go używać sporadycznie, w sytuacji nagłej, to lepszy będzie odświeżacz klasyczny. Najmniej skuteczne są kostki żelowe, ponieważ zapach utrzymuje się stosunkowo krótko i czuć go jedynie na niewielkiej powierzchni.