Rodzina i dzieci

Gdzie są sklepy z samochodzikami?

Dwadzieścia, może nawet trzydzieści lat temu, można było spotkać rodziców idących z dzieckiem na spacer, które jedzie w samochodziku napędzanym siłą nóg, czyli miał on pedały pod maską. Był to rzadki widok, bo takie zabawki były niedostępne w Polsce i trzeba było je kupować zagranicą. Obecnie technologia poszła do przodu, a zabawki dla dzieci stały się bardziej zautomatyzowane i zasilane na różne źródła prądu. 

Jak działa samochodzik na akumulator?

sklep z samochodzikami na akumulatorNie każde dziecko ma ochotę przez cały spacer jechać na hulajnodze, czy rowerze, gdyż to wymaga włożenia nieco siły. Alternatywą dla rowerka, rolek, czy pieszego spaceru, może być samochodzik zasilany niedużym akumulatorem. To wyjątkowo atrakcyjna zabawka dla maluchów, ponieważ czują się w niej jak dorośli, który na co dzień prowadzą samochody. Miejscem gdzie takie modele dostaniemy jest sklep z samochodzikami na akumulator. Najniższe ceny mają sklepy internetowe, więc dobrze jest poszukiwania idealnego modelu zacząć właśnie od sieci. Samochody wyglądem nie odbiegają od tych, które można spotkać na ulicy, ponieważ są dopracowane w każdym szczególe, przez co są wiernymi kopiami prawdziwych modeli. Większość z nich jest przeznaczona dla dwójki dzieci, ponieważ mają dwa, oddzielne fotele, z których każdy posiada swoje pasy bezpieczeństwa. Samochód jest wykonany ze specjalnego tworzywa, a dodatkowym zabezpieczeniem przez ewentualnymi urazami mogącymi powstać w czasie zderzenia z jakąś przeszkodą, są masywne zderzaki, które doskonale absorbują siłę uderzenia. Samochodziki są wyposażone w boczne lusterka, klakson na środku kierownicy, pedały gazu i hamulca, a nawet niewielki bagażnik na rzeczy maluchów. W sprzedaży znajdziemy modele w wersji cabrio, gdyż łatwo do nich wsiąść i wysiąść z nich. Samochodziki na akumulator rozpędzają się maksymalnie do prędkości dziesięciu kilometrów na godzinę, więc nie jest to duża prędkość, mogąca zagrzać małym kierowcom. W razie konieczności, samochody mogą być zdalnie sterowane przez rodziców.

Jeżeli nasze dziecko pojawi się na alejce spacerowej w takim pojeździe na akumulator, to na pewno wywoła spore zainteresowanie nie tylko wśród dzieci. Kierowanie takim autkiem jest bardzo proste, gdyż wymaga jedynie opanowania kierownicy i dwóch pedałów odpowiadających za gaz i hamulec. Ceny pojazdów zasilanych na akumulator zaczynają się od około pięciuset złotych, a kończą nawet na dwóch tysiącach. Każdy samochód posiada aż dwuletnią gwarancję producenta, więc istnieją małe szanse żeby się zepsuł w trakcie użytkowania.