Dlaczego zdecydowałem się na budowę huśtawek ogrodowych? Powodów było kilka. Ze względu na praktyczne podejście do życia zdecydowanie zaczął mi już przeszkadzać pusty trawnik, który był do tej pory tylko i wyłącznie z zieloną przestrzenią. Huśtawkę ogrodową Uznałem za znakomite rozwiązanie, ponieważ jest ona połączeniem mebla użytkowego i wyjątkowej dekoracji. W pewnym sensie może być bez przeszkód wykorzystywana podobnie jak leżaki ogrodowe, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zostały tam ułożone wygodne poduszki.
Huśtawki w ogrodach – dlaczego dobrze wyglądają?
Po zainteresowaniu się huśtawkami i postanowieniu, że chcę mieć coś takiego na swojej posesji, stwierdziłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielna budowa. Internet wykorzystałem tylko jako źródło informacji dotyczących różnych koncepcji huśtawek ogrodowych. Muszę przyznać, że po pierwszym przeglądaniu oferty sklepów z tymi produktami byłem pozytywnie zaskoczony, ponieważ nie wiedziałem do tej pory, że huśtawka ogrodowa może mieć tak zróżnicowane kształty. Czasami jest to nawet okrągły fotel powieszony na specjalnej konstrukcji. W każdym przypadku na takiej właśnie huśtawce można czuć się naprawdę bezpiecznie ze względu na wcześniejsze dopracowanie elementów pod względem grubości i pozostałych detali. Ja także musiałem koniecznie wziąć to pod uwagę. Jeżeli chodzi o huśtawki do ogrodu Radom to dobra miejscowość do kupowania wszystkich potrzebnych wtedy produktów. Zdecydowałem się na zakupienie wysuszonych i odpowiednio obrobionych drewnianych elementów, ponieważ wiedziałem, że potem z konserwacją huśtawki nie będzie najmniejszego problemu. Dodatkowo podczas konserwowania przy użyciu farby jestem w stanie pozytywnie zmienić wygląd drewnianych elementów i jednocześnie zachować ich naturalny rysunek, który także huśtawce jest ważny jako dodatek dekoracyjny. Główna konstrukcja to połączenie belek i metalowych łańcuchów. Łączenie takich materiałów wymaga oczywiście pewnej wiedzy.
To na nich znajduje się przygotowana przeze mnie ławka pozbawiona standardowych nóg. Łańcuchy również pomalowałem specjalną substancją i dlatego korozja nie stanowi dla nich najmniejszego zagrożenia. Podstawę pod taką ławkę przygotowałem z betonu, ponieważ Stanowi ona wtedy zabezpieczenie przed działaniem wilgoci i jednocześnie zdecydowanie poprawia stabilność całej konstrukcji. Właściwe rozstawienie grubych drewnianych belek także korzystnie wpływa na stabilność. Dzięki huśtawkom w ogrodach można spędzać czas naprawdę przyjemnie.