Jakich świec dymnych używać?

Niejednokrotnie oprawa pirotechniczna najróżniejszych wydarzeń może okazać się wyjątkowo interesująca. Stosuje się do tego różnorakie materiały, co do których musimy mieć pewność, że są bezpieczne i przetestowane. Dzisiaj pirotechnicy znają wiele metod wywoływania dużej ilości dymu, nawet kolorowego, bez konieczności palenia otwartego ognia.

Zastosowanie bezpiecznych świec dymnych

bezpieczne świece dymne rdgProstszą metodą niż krzesanie ognia jest zastosowanie świec dymnych. Używa się ich na przykład do sygnalizowania miejsc w różnych trudnych sytuacjach. Są one bowiem widoczne z góry i odpaliwszy taką świecę dymną będziemy w stanie wskazać miejsce lądowania dla pojazdów latających. Służby ratunkowe często stosują takie przedmioty w górach i trudnych warunkach, gdy ciężko jest wskazać konkretne miejsca. Kolorowy dym unosi się do góry, sprawiając, że miejsce jest dobrze oznakowane. Także w trakcie wydarzeń sportowych i kulturalnych o bardziej otwartym charakterze można często spotkać się z ich zastosowaniem. Skład takiej świecy sprawia, że jest ona relatywnie bezpieczna dla użytkowników, lecz na dym należy uważać. Organizatorzy imprez często sięgają po bezpieczne świece dymne RDG. Są one wyjątkowo praktyczne. Opierają się na spalaniu się zawartych w tubie składników, które to podczas mieszania się z tlenem uwalniają do atmosfery dużą ilość widocznego z daleka kolorowego dymu.

W trakcie organizacji pokazów pirotechnicznych konieczne jest zachowanie bezpieczeństwa. Dlatego w okolicy zawsze powinna znajdować się jednostka straży pożarnej, która będzie zabezpieczała takie wydarzenia. Skorzystać ze świec dymnych można w licznych sytuacjach, które mogą tego wymagać. Warto wiedzieć, że nie wszędzie jest to dozwolone, dlatego trzeba zapoznać się z tymi zasadami.