Mocne wiaty pod garaż

Właściciele domów jedno rodzinnych nie zawsze mają miejsce na postawienie garażu. Często wolą wiatę garażową dla swojego samochodu, która jest bardziej przestronna. Tym bardziej, że jest to bardzo skuteczna forma ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Takie wiaty są bardzo estetyczne i można spokojnie zachować spójność stylistyczną wiaty wraz z bryłą budynku. Rozmiar wiaty można dostosować do swoich potrzeb.

Trwałe i estetyczne wiaty

solidne wiaty garażowe poznańProsto od producenta można zamówić wiatę garażową. Takie solidne wiaty garażowe Poznań oferuje od najlepszych producentów i wykonawców wiat. Wiaty garażowe służą jako ochrona przed deszczem, gradem i śniegiem dla samochodu. Wiata garażowa jest idealnym rozwiązaniem gdy nie ma miejsca na budynek garażowy. Wszystkie wiaty garażowe posiadają znak FSC. Niektóre z nich są bardzo wysokie i mają po ponad 3 metry wysokości. Szerokość wjazdu to około 480 cm. Ważna jest impregnacja ciśnieniowa wszystkich elementów drewnianych w całej konstrukcji wiaty. Dzięki czemu wiata będzie służyć nam przez dłuższy czas. Niektóre firmy oferują klientom montaż wiat, lecz nie jest to skomplikowana procedura. Do każdej wiaty dołączona jest instrukcja montażu. Wszystkie potrzebne elementy wiaty muszą być odłączone w zestawie. Między słupami z rozstawem słupów 181cm można wstawić specjalne osłony. W modelu niektórych wiat tym zastosować można zabudowę ścian bocznych z rożnego rodzaju materiałów np. szkło, drewno, deska kompozytowa, blacha. Dzięki temu wiata wygląda bardzo estetycznie i nawet przy nowoczesnym domu jest dobrze wkomponowana. Wiata zamontowana w jednym miejscu może być przeniesiona w inne. Wystarczy ją rozmontować i zamontować ponownie. Wiaty z wysokiej jakości materiałów i surowców są odporne na korozję. Najczęściej kupowane to wiaty o stelażu aluminiowym oraz z panelami poliwęglanowymi. Takie panele poliwęglanowe są odporne na uderzenia oraz nie zmieniają koloru oraz nie pękają. Podłoże pod każdą wiatę powinno być bardzo dobrze wypoziomowane tak by wiata stała prosto.

Wiaty garażowe są często montowane przy domach. Są idealną alternatywą dla garaży murowanych, na które często nie ma funduszy lub miejsca. Wiaty drewniane lub stalowe wytrzymają wiele lat jeśli będą odpowiednio impregnowane i czyszczone. Wiaty należy zamontować zgodnie z instrukcją od producenta. W Polsce jest wiele znakomitych firm, które zajmują się tworzeniem najlepszych i najtrwalszych wiat garażowych. Wiaty stalowe to koszt około 8000-10000 tysięcy złotych.