Hodowla i zwierzęta

Odzież dla małych psów

Polacy od dawien dawna dzielą się na miłośników psów i kotów. Nie każdy jednak może zapewnić swojemu ulubieńcowi optymalne warunki do życia, dlatego zanim zdecydują się na posiadania psa lub kota muszą wziąć pod uwagę wiele czynników. Szczególnie mieszkańcy miast, którzy każdego dnia spędzają wiele godzin w pracy muszą zastanowić się, czy ich zwierzach będzie w stanie wytrwać samemu przez cały ten czas, który oni będą musieli poświęcić na pracę zawodową oraz związany z nią dojazd i powrót.

Popularność ubranek dla małych psów

ubranka dla yorkaBiorąc pod uwagę samodzielność i samowystarczalność zdecydowanie prostszym w obsłudze zwierzakiem dla mieszkańca miasta jest kot. Dobrą wiadomością dla miłośników psów jest jednak fakt istnienia małych ras psów, które z powodzeniem dadzą sobie radę nawet w mieszkaniu w bloku. Niektóre z nich mają także tę zaletę, że w odróżnieniu od innych psów oraz kotów nie posiadają sierści, tylko włosy, dzięki czemu w mieszkanie jest zdecydowanie łatwiejsze do posprzątania i utrzymania w czystości. Jedną z najpopularniejszych ras małych psów w Polsce jest z pewnością Yorkshire terier. Ten radosny mały piesek jest wdzięcznym towarzyszem rodziny, który z powodu swoich niewielkich rozmiarów świetnie nadaje się do mieszkania w bloku. Między innymi ta rasa sprawiła wzrost popularności modą na kombinezony dla psów, a ubranka dla yorka stanowią znaczną część całej branży ubranek dla psów. Wielu właścicieli tych psiaków nie wyobraża sobie wyjścia na dwór na spacer ze swoim podopiecznym bez ubrania go w dodatkowy sweterek, w szczególności w okresie jesienno – zimowym, kiedy temperatury powietrza są najniższe. Brak sierści u popularnych Yorków jest z pewnością jedną z największych zalet tej rasy pod kątem utrzymania mieszkania w czystości, ale powoduje też to, że psy są bardziej narażone na wahania temperatury i wiatr, przez co kupowania im ubrań stanowiących dodatkową ochronę ma swoje uzasadnienie. Oczywiście dla wielu właścicieli takie ubranka stanowią przede wszystkim ozdobę psów, dlatego często posiadają po dwa, trzy a nawet i więcej różnych kombinezonów dla psa.

Rynek ubrań dla psów każdego roku rośnie w bardzo dużym tempie, a głównymi jego odbiorcami są właściciele psów małych ras. Chociaż początkowo ubranka miały spełniać funkcję ochronną dla psów nieposiadających sierści to szybko okazało się, że rynek jest bardzo chłonny i ubranka zaczęły ewoluować, rozwijając coś na wzór psiej mody. Obecnie nikogo nie dziwi zróżnicowana garderoba małych psów, dzięki której ich właściciele mogą cieszyć się wyglądem swoich podopiecznych w różnych odsłonach, dzięki coraz to nowszym ubrankom.