Orurowanie do pojazdów dostawczych

Orurowanie jest modyfikacją która rozpowszechniła się wśród kierowców samochodów praktycznie każdego rodzaju. Od terenowych pojazdów po drogowe samochody osobowe, orurowania można założyć w zasadzie każdym pojeździe, i zawsze sprawdza się tak samo dobrze. Od niedawna, orurowanie do samochodów dostawczych zaczęło być bardzo poszukiwane, zwłaszcza do pojazdów modyfikowanych, zabudowanych czy specjalistycznych.

Lekkie orurowanie do Renault Master

fachowe orurowanie masterSamochody Renault Master są jednymi z najczęściej modyfikowanych pojazdów dostawczych, gdyż pozwalają na łatwy montaż większości rodzajów zabudów i modyfikacji każdego rodzaju. Orurowanie jest więc jednym z najczęściej montowanych akcesoriów, gdyż chroni samochód przed uszkodzeniami po kolizji, i szczególnie przydaje się w pojazdach silnie modyfikowanych. Nowoczesne, fachowe orurowanie master można zamówić w każdym salonie Renault podczas zakupu i wyboru akcesoriów do samochodu. Wybierając taką modyfikację w salonie producenta można mieć pewność, iż będzie ona całkowicie skuteczna, oraz wytrzymała. W warsztatach samochodowych również można takie modyfikacje założyć, aczkolwiek często są to konstrukcje improwizowane, więc mogą obciążać samochód czy wymagać bardzo inwazyjnych przeróbek. Najczęstszym rodzajem orurowania do samochodów jest orurowanie przednie, działające niczym zderzak. Jest ono o tyle wygodne iż nie wpływa w żaden sposób na kierowanie pojazdem, aczkolwiek w przypadku kolizji absorbuje większość uderzenia, i niejednokrotnie może uchronić pojazd przed poważnymi uszkodzeniami w razie wypadku. Orurowania boczne, natomiast, montowane są pod karoserią samochodu, zazwyczaj na całej długości pojazdu, lub w obrębie przestrzeni transportowej. W zależności od rodzaju tych modyfikacji, mogą być prostymi rurami ze stali lub tworzyw sztucznych, montowanymi na wysokości podwozia, lub też całymi klatkami, zamykającymi ładownię, działając podobnie do orurowania w pojazdach terenowych.

Boczne orurowanie które osłania tylko podwozie jest najtańsze, najlżejsze i najwygodniejsze do zamontowania w samochodzie, toteż wybierane jest najczęściej. Nie koliduje także z montażem najróżniejszych rodzajów zabudowy, modyfikacji karoserii czy ładowni. Zamknięte orurowanie jest natomiast stosowane w pojazdach które nie zostały zmodyfikowane czy zabudowane, albo w takich które mogą taką modyfikację przyjąć nawet posiadając ekstensywne zmiany w ładowni. Jest bardzo skuteczna i umożliwia całkowitą ochronę wnętrza pojazdu przed każdym skutkiem kolizji.