Park maszyn w lakierniach detali metalowych

Wysokiej jakości lakierowanie detali metalowych jest jedna z najczęściej wybieranych opcji pokrywania farbą małych elementów, wykonanych z wielu rodzajów metalu. Aby lakierowanie elementów tego typu przebiegały w sprawny sposób, stosuje się do tego celu wiele urządzeń, dzięki którym możliwe jest wykonywanie wysokiej jakości powłok lakierniczych. W małym, średnim lub dużym zakładzie lakierniczym znajduje się kilka kluczowych dla całego procesu nanoszenia farb urządzeń. Jakie to urządzenia?

Maszyny niezbędne do wykonywania procesu lakierowania detali

kompleksowe lakierowanie detali metalowychW nowoczesnych firmach tego typu znajdziemy wiele typów robotów, dzięki którym możliwe jest nakładanie powłok malarskich na detale. Kompleksowe lakierowanie detali metalowych odbywa się na przykład za sprawą metody automatycznego natrysku, natrysku pneumatycznego czy hydrodynamicznego. Wiele robotów tego typu jest ustawianych w taki sposób, aby mogły wykonywać prace automatycznie. W trakcie załadunku pracownicy obsługują roboty ręcznie. Aby malowanie detali było wykonywane w odpowiedni sposób, niezbędny do tego procesu jest także piec tunelowy. Jest to suszarka konwekcyjna komorowa, która może być niezbędna do szybkiego, sprawnego i efektywnego suszenia materiałów lakierowanych. Swego rodzaju tunel znajdziemy także w urządzeniu, które nazywa się tunelem dejonizacyjnym. Dzięki niemu możliwe jest rozładowanie elektryczne powierzchni lakierowanych. Praca tego typu maszyny zmniejsza liczbę powających odpadów, co ma bezpośredni wpływ na zniwelowanie strat firmy. Aby w szybki sposób zmienić kolor farby, jaka ma zostać naniesiona na detale, używa się tak zwanej kuchni farb. Dzięki niej możliwe jest zmienienie koloru w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie przestoje w produkcji. Aby w odpowiedni sposób malować detale natryskowo, używa się do tego celu specjalnych maszyn. Wiele z nich wykorzystuje do malowania azot, co ma wpływ na zmniejszenie ciśnienia natrysku, które prowadzi do zwiększenia oszczędności w firmie.

Wysokiej jakości park maszynowy ma wpływ na efektywność pracy całego zakładu. Dzięki temu, że na hali lakierniczej stoją najnowocześniejsze maszyny, możliwe jest wykonywanie zleceń, które wymagają wykorzystania wielu technik pokrywania detali farbą. Wielu właścicieli firm inwestuje w swój park maszynowy biorąc kredyty firmowe, lub ubiegając się o środki europejskie. W ten sposób możliwe jest szybkie podniesienie atrakcyjność firmy na rynku, co przekłada się na większą ilość zleceń, które przyjmuje dane przedsiębiorstwo.