Rodzina i dzieci

Pokój dziecięcy – pomysły na dekoracje

Urządzając pokój dla dziecka możemy chcemy, aby wszystko było dopasowane do wieku szkraba oraz jego aktualnych zainteresowań, a jednocześnie aby pokój rósł razem z dzieckiem, aby był wygodny, praktyczny, funkcjonalny. Jeśli chcemy, aby pokój dla dziecka był bezpieczny, kupujmy meble i dodatki tylko od sprawdzonych producentów, którzy mają liczne atesty, tak samo dodatki i tekstylia, które muszą być przyjazne dla najmłodszych.

Drewno w pokoju dziecka

mebelki drewniane dla dzieciObecnie jest moda na białe meble, dlatego też producenci malują drewniane meble białą farbą, jednakże zwróćmy uwagę, czy farba ma atesty od towarzystwa alergologicznego i czy nie jest toksyczna. Świetnie wyglądają też mebelki z naturalnego drewna poryte tylko lakierem. Ocieplają wnętrze i ładnie współgrają z jasnymi ścianami. Urządzając pokój dla małego dziecka, gdy nie jest potrzebne już łóżeczko niemowlęce możemy zakupić modne obecnie łóżka – domki w stylu skandynawskim. Dobrze i wygodnie jest mieć szufladę na pościel pod łóżkiem, co sprawia, żę w pokoju łatwiej utrzymać porządek chowając pościel do szuflady a z czasem łatwo będzie nauczyć naszą pociechę ścielić w ten sposób łóżko.  Do tego łóżka ładnie komponują się cotton ballsy czyli kolorowe lampki z nawełnianego sznurka, które są w kształcie kul. Mebelki drewniane dla dzieci to też często stolik z krzesełkami, przy których dziecko może malować, grać w gry czy układać puzzle. Warto zainwesować też w szafę, która będzie miała reguowane wnętrze z półkami i drążkami, dzięki temu będzie można dopasować wnętrze szafy do wzrostu dziecka i aktualnych jego potrzeb. Nie można zapomnieć o regale z otwartymi półkami, gdzie dziecko może trzymać swoje zabawki, które będą stale pod ręką. Mogą być też to różnej wielkości szuflady – pojemniki, które są w ofercie jednej z popularnych sieciówek. W takich szuflado -pojemnkach nie trzeba ciągle układać, kurz tak szybko się nie osadza jak to ma miejsce na regale, a całość wygląda schludnie i praktycznie. Drewniane mebleki mogą być proste, do nowoczesnego wnętrza, jak i badziej stylowe, na przykład do pokoju małej księżniczki możemy wybrać bajkowe mebelki w stylu romantycznym.

Zależnie od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko potrzebuje ono swojej przestrzeni do zabawy. Warto stworzyć mu to miejsce urządzając jego włąsny pokoik. Kupując meble i dodatki zwróćmy uwagę na atesty, czy są one bezpieczne dla dzieci, zwłaszcza, gdy mamy w domu małych alergików. Unikajmy wtedy pluszaków, dywanów, wykładzin i zasłon, gdyż one są największym źródłem kurzu, który może być groźny dla naszego dziecka.