Turystyka i Rekreacja

Polskie rowery szosowe Romet

Rowery szosowe to rodzaj rowerów sportowych, które najczęściej wybierane są przez osoby uprawiające kolarstwo szosowe. Są również idealne jednoślady dla osób lubiących prędkość, ściganie się  i jazdę na bardzo długich dystansach. Są przystosowane najczęściej do dróg asfaltowych i innych twardych i gładkich powierzchni.Charakteryzują się dość dużą wielkością koła, raczej z wąskimi oponami. Najczęściej stosuje się lekkie ramy z lekkich stopów, na przykład  z aluminium, a droższe modele wykonane są z bardzo lekkiego karbonu.

Najlepsze rowery do szybkiej jazdy

romet rowery szosoweW rowerze szosowym jest wykrzywiona  i bardzo charakterystyczna kierownica. Dzięki bardzo dobrej aerodynamice rowery szosowe mogą osiągać bardzo wysokie prędkości.Wśród wielu producentów na rynku polskim pionierem jest marka Romet. Polski Romet rowery szosowe produkuje już od ponad 50 lat, stosując najnowsze technologie i wysokiej jakości komponenty. Modele przeznaczone są dla mężczyzn i kobiet, a także dla dzieci. Spośród wielu modeli rowerów szosowych są formy klasyczne z wyścigowymi założeniami geometrii, wyróżniające się bardzo odważnym designem i wysokiej klasy materiałami. Aluminiowe i karbonowe ramy występują we wszystkich wersjach kolorystycznych z uwzględnieniem najnowszych trendów. Rowery przeznaczone są zarówno dla amatorów, a także dla zawodowych rowerzystów. Doskonałe parametry i zastosowana technologia sprawdza się w wielu wyścigach, a profesjonalne grupy sportowców osiągają wysokie noty na całym świecie. Kolarstwo szosowe to bardzo popularna dziedzina sportu i z długoletnią tradycją, silnie rozwijająca się na całym świecie. Modele szosowych rowerów marki Romet to przede wszystkim Huragany CRT i modele CDR Team. Minimalistyczne i eleganckie formy z doskonałymi parametrami użytkowymi, zapewniają wygodną, bezpieczną, a także bardzo efektowną możliwość przemierzania nawet bardzo odległych dystansów. Modele dostępne są w wielu rozmiarach ram, posiadają od 16 do 22 przerzutek, a ceny wahają się pomiędzy 2000 zł a 9 000 złotych. Im wyższej jakości komponenty, bardziej skomplikowane podzespoły, tym wyższa cena.

Warto skorzystać z profesjonalnej obsługi oferowanej przez firmowe sklepy marki Romet, która dobierze odpowiednie parametry roweru, dostosowane do potencjału rowerzysty, jego umiejętności a także warunków fizycznych. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie ramy, a głównym parametrem definiującym rozmiar jest długość nóg rowerzysty. Aby osiągnąć bardzo dobre wyniki w kolarstwie szosowym warto skorzystać z szerokiej gamy modeli rowerów szosowych Romet, oferowanych w licznych sklepach firmowych. Długoletnia tradycja przekłada się na wysokiej jakości produkty z uwzględnieniem nowoczesnych technologii i trendów, przy klasycznym i eleganckim wyglądzie.