Poszukiwania opiekunki dla dziecka

Kilka miesięcy temu urodziłam córeczkę. W tym czasie nie pracowałam i nie miałam prawa do płatnego urlopu macierzyńskiego. Ponieważ oszczędności topniały z dnia na dzień nie miałam nic innego do wyboru, jak znaleźć opiekę dla mojego dziecka i wrócić do pracy. Wiedziałam, że mój budżet domowy zostanie bardzo dobrze podreperowany, gdy tylko na konto wpłynie pierwsza pensja, z której bez problemu dam radę również zatrudnić opiekunkę. Musiałam tylko znaleźć kogoś naprawdę zaufanego.

Skorzystałam z profesjonalnej opieki dla dziecka

profesjonalna opieka nad dziećmi toruńNie wyobrażałam bowiem sobie, że miałabym oddać własne dziecko pod opiekę komuś niesprawdzonemu, o którym nic nie wiedziałam. Wobec tego była mi potrzebna profesjonalna opieka nad dziećmi Toruń to miejscowość, w której zaczęłam poszukiwania takiej usługi. Całe szczęście nie przysporzyło mi to większych kłopotów. Bardzo szybko udało mi się znaleźć doświadczoną opiekunkę, która prowadziła również niewielkie, kameralne domowe przedszkole i żłobek. Wiedziałam, że jest to sprawdzona i rzetelna osoba z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad dziećmi. Sama posiadała kilkoro dzieci i już od wielu lat zajmowała się nie tylko nimi, ale także innymi dziećmi. Zauważyłam, że ma ona bardzo dobre referencje od innych rodziców, którzy cenili ją przede wszystkim za fachowe podejście do dzieci, wykształcenie pedagogiczne oraz dbałość o to, aby dzieci spędzały czas na przyjemnej i edukacyjnej zabawie, a nie wpatrywały się w ekrany monitorów telefonu komórkowego, czy też komputera. Wiedziałam, że takiej osobie mogę zaufać, dlatego ucieszyłam się, gdy okazało się, że aktualnie szuka pracy i nie ma problemu z tym, żeby podjąć się pracy na pełen etat w ramach opieki nad moją córeczką, gdy ja będę w pracy. Powiedziała mi ona także, że w razie potrzeby jest dyspozycyjna także wieczorami oraz w weekendy, co było dla mnie dodatkowym plusem. Szybko przekonałam się, że wybór tej opiekunki, to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”.

Moje dziecko bardzo się z nią polubiło i chętnie spędzało z nią czas, kiedy ja byłam w pracy. A dzięki temu, że taka opieka nad dzieckiem była tania i sprawdzona, ja bez obaw mogłam skupić się na pracy w ciągu dnia. Wiedziałam, że gdyby tylko wydarzyło się coś złego lub nadzwyczajnego, od razu by mnie ona o tym poinformowała. Jednak jak do tej pory współpraca układała się bardzo dobrze i nie było takiej potrzeby. Cieszę się, że trafiłam na taką sprawdzoną i doświadczoną opiekunkę, która bardzo dobrze opiekuje się moim dzieckiem, gdy jestem w pracy.