Potrzebowałam ubezpieczenia lekarskiego

Byłam lekarzem już od pewnego czasu. Bardzo lubiłam swoją pracę i dawała mi ona wiele satysfakcji. Jednakże, musiałam brać pod uwagę fakt, że jestem tylko człowiekiem i czasami mogę się mylić. Wiem, że w mojej pracy nawet najdrobniejsze pomyłki, mogłyby kosztować pacjentów zdrowie i życie. Dlatego nie zaniedbywałam faktu, że muszę posiadać specjalnego ubezpieczenie dla lekarzy. Ostatnio jednak zdecydowałam, że powinnam poszukać dla siebie, jak najlepszej oferty. To, które posiadałam dotychczas nie satysfakcjonowało mnie do końca.

Skorzystałam z obowiązkowego i dobrego ubezpieczenia

obowiązkowe ubezpieczenia oc lekarzyPorozmawiałam z kilkoma osobami „po fachu” i rozpoczęłam poszukiwania polisy ubezpieczeniowej, która byłaby dla mnie w pełni satysfakcjonująca. Bardzo szybko zauważyłam, że wiele osób poleciło mi obowiązkowe ubezpieczenia OC lekarzy, które można było wykupić w jednym znanym mi i sprawdzonym towarzystwie ubezpieczeniowym. Moi koledzy i koleżanki z branży podpowiedzieli mi, że składka za to ubezpieczenie jest naprawdę bardzo niska, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, jak szeroki jest jego zakres i  do jak wysokiej kwoty jestem ubezpieczona. Zachęcona takimi pozytywnymi komentarzami, postanowiłam się przestać wahać i jeszcze tego samego dnia udałam się do siedziby tego towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie mogłam porozmawiać z doświadczonym i niezwykle kompetentnym agentem. Bardzo szybko doszłam z nim do porozumienia i dowiedziałam się, jakie ubezpieczenie lekarskie będzie dla mnie odpowiednie. Było to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Gdybym więc w wyniku błędu lekarskiego, na przykład błędnie postawionej diagnozy, została podana do sądu przez pacjenta, ubezpieczenie pokryłoby koszty sądowe oraz koszt zadośćuczynienia zasądzony, gdybym przegrała sprawę i pacjent udowodnił moją winę. Od agenta ubezpieczeniowego dowiedziałam się także o jaki zakres można rozszerzyć ubezpieczenie bez ponoszenia przeze mnie żadnych dodatkowych kosztów. Już wkrótce przekonałam się, że zdecydowanie się na takie ubezpieczenie było bardzo dobrym wyborem.

Jestem bardzo zadowolona z wybranego przeze mnie obowiązkowego ubezpieczenia lekarskiego. Kiedy zdarzył mi się bowiem błąd, który na szczęście nie był tragiczny w skutkach, ubezpieczenie bez problemu pokryło wszystkie koszty. Mało tego, jako że była to moja pierwsza taka sytuacja, moja składka, którą opłacałam co miesiąc, nie została podwyższona w jakimś zbytnim wymiarze, co jeszcze bardziej mnie ucieszyło. Korzystam z tego ubezpieczenia i nie chcę go zmieniać.