Wygląd i zdrowie

Włosy doczepiane – naturalne czy sztuczne?

Wiele kobiet nie zostało hojnie obdarzonych przez naturę w kwestii fryzury. Polki często mają problem z łamiącymi się czy cienkimi fryzurami. Włosy słowiańskie – bo tak się często określa włosy Polek – to włosy specyficzne. Każda z kobiet, która marzy o gęstszych włosach może zamówić sobie włosy doczepiane sztuczne lub naturalne.

Które włosy są lepsze – naturalne czy sztuczne?

włosy doczepiane clip in naturalneWłosy doczepiane to z reguły włosy typu ‘clip in’. Są to włosy, które można w bardzo prosty sposób doczepić do swoich włosów za pomocą specjalnego klipsa, pod spód własnych włosów. Do doskonały sposób na przedłużenie swojej fryzury i nadanie sobie nowego looku. Długie włosy odejmują lat i dodają urody. Włosy doczepiane są dostępne na rynku w różnych długościach. Im więcej centymetrów włosów tym wyższa cena. Doczepy z włosów sztucznych są tańsze niż z włosów naturalnych, Ma to kilka uzasadnień. Włosy naturalne są odporne na promieniowanie UV, nie blakną, są bardziej podatne na falowanie, kręcenie czy inne stylizację. Włosy sztuczne, choć na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia od naturalnych, często blakną pod wpływem dużej ekspozycji na słońce. Z drugiej zaś strony są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, które mogą pojawiać się podczas nawet zwykłego szczotkowania włosów. Włosy naturalne, sprzedawane w niektórych sklepach, pochodzą od Polek, co sprawia że łatwiej jest je dopasować do innych kobiet z Polski. Ich kolor z reguły jest ciekawszy i nie tak jednolity jak w przypadku włosów sztucznych. Należy o nie dbać tak samo jak w przypadku własnych włosów. Włosy doczepiane clip in naturalne są trwalsze od tych sztucznych. Zdarza się, że włosy sztuczne szybciej zaczyna się obluzowywać spod klipów, a w konsekwencji po prostu wypadać. Włosy sztuczne często błyszczą się już z daleka, co może wyglądać nienaturalnie niczym źle dobrana peruka. Włosy są dostępne właściwie w większości kolorów. Celem dobrania tego najodpowiedniejszego koloru można umówić się do fryzjera i z jego poradą wybrać najodpowiedniejszy kolor. Fryzjer także może włosy doczepiane przymocować na różne sposoby. Włosy doczepiane warto szczególnie posiadać na specjalne okazje. Wtedy fryzjer doczepia nam treskę, by wykonać na głowie efektowne upięcie.

Włosy doczepiane naturalne z pewnością wyróżniają się lepszą jakością na tle tych sztucznych. Są one jednak droższe. Nie są to jednak ceny tak wysokie jak w przypadku zabiegu przedłużania włosów na stałe. Na taki wydatek może pozwolić sobie każdy. Płaci się za długość i jakość włosa.